Jaką książką jest Wizjer Magdaleny Witkiewicz?

Jaką książką jest Wizjer Magdaleny Witkiewicz?

Magdaleny Witkiewicz chyba nie trzeba przedstawiać. Jeśli jesteście fanami literatury o codzienności, to specjalistka od szczęśliwych zakończeń, które wszyscy znają. Ale w tym roku Magdalena Witkiewicz postanowiła zaskoczyć fanów. Słowo zaskoczyć to niedopowiedzenie. Autorka tak właśnie zrobiła. Napisała thriller pod tytułem Wizjer od Tania Książka. I jakież to będzie porywające. Wszystko, co wychodzi spod jej pióra jest niesamowite, szokujące i nieszczęśliwe.

Jaki jest motyw przewodni?

W życiu Laury, samotnej matki, zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Ludzie, którzy nagle zniknęli z oczu, ludzie, którzy zginęli w niesamowitym wypadku, ludzie, którzy kochali życie, ale popełnili samobójstwo. Dlaczego to możliwe? I czy to naprawdę przypadek. Kobieta zamieniła swoją pracę na pracę marzeń, więc wydaje się, że od teraz wszystko będzie dobrze. Zaczęła pracować nad rozwojem nowoczesnej aplikacji randkowej i jest podekscytowana i entuzjastyczna. Ta aplikacja jest specjalna, aby łączyć ludzi w oparciu o DNA, w przeciwieństwie do wszystkiego, co było wcześniej znane. Jako analityk, Laura coraz bardziej zanurza się w swojej nowej pracy, ale zdaje sobie sprawę, że to, nad czym pracuje, jest niepokojące i niebezpieczne. Próbuje dowiedzieć się wszystkiego, co może o projekcie aplikacji randkowej, ale nie była przygotowana na to, co odkryła. Odkrywa również, że sama Laura nie jest już pewna, komu ufać.

Jaka część tej historii jest najciekawsza?

Bo to, w co wierzyła bohaterka książki “Wizjer” Magdaleny Witkiewicz, może okazać się prawdą. To, co uważała ona za pewnik, nie jest prawdą ani rzeczywistością, którą sama stworzyła. Co jeśli nie masz kontroli nad swoim życiem w świecie, w którym popularny jest Internet, aplikacje i smartfony? Co jeśli ktoś kontroluje nasze życie, a my tego nie zauważamy? Nasze życie płynie według napisanego przez kogoś scenariusza. Czytając tę książkę, będziemy przerażeni, zszokowani i wstrząśnięci. Lektura ta na pewno nas wciągnie.