Czy wiesz, że ktoś może Cię widzieć? Nowy thriller Magdaleny Witkiewicz

Czy wiesz, że ktoś może Cię widzieć? Nowy thriller Magdaleny Witkiewicz

Magdalena Witkiewicz znana jest czytelnikom z pięknych i wzruszających historii miłosnych. Tym razem debiutuje w zupełnie innym gatunku, ponieważ ‘’Wizjer” to thriller. Sam opis książki i polecenie Wojciecha Chmielarza nastawia czytelnika na dobrą i wciągającą książkę. Jako czytelniczka i fanka autorki zaczęłam czytać tę książkę z dużymi oczekiwaniami.

Zbiegi okoliczności?

W życiu Laury, naszej głównej bohaterki zaczynają dziać się rzeczy, które na początku wydają jej się zwykłymi zbiegami okoliczności. Dociera do niej mnóstwo informacji o samobójstwach jej dawnych i obecnych znajomych, a w pracy zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Kobieta z dnia na dzień odczuwa coraz większy niepokój, który z czasem przeradza się w ogromny strach.

Niebezpieczna technologia

Wizjer” to bardzo aktualna książka. W fabule pojawia się wątek aplikacji, które śledzą każdy krok w wirtualnej rzeczywistości, każdą wpisaną literę i każde kliknięcie. Człowiek tego nie widzi, ale z dnia na dzień pochłania go inny świat. Mam wrażenie, że autorka chciała czytelnikowi zwrócić uwagę na zagrożenia, jakie niesie ze sobą technologia. Pod koniec książki zaczęły dziać się takie rzeczy, że z niepokojem zerkałam na swój laptop i telefon. Intryga stworzona w tej książce sprawia, że mam ciarki, bo każdy czytelnik z przerażeniem stwierdzi, że to wszystko byłoby możliwe i zwykły człowiek nie ma świadomości, że ulega internetowej manipulacji. Bardzo ważny i aktualny temat stał się tutaj tłem fabuły i mam nadzieję, że każdy czytelnik po lekturze podda się refleksji o szkodliwym wpływie technologii na zdrowie, a nawet życie.

Udany debiut autorki


Trzeba przyznać, że jak na debiut w gatunku, Magdalena Witkiewicz poradziła sobie dobrze. Fabuła jest prowadzona w wyważony sposób, nie ma zbyt wielu wątków, dzięki czemu czytelnik nie czuje się przytłoczony, a zakończenie jest naprawdę zaskakujące. I chociaż uważam, że ‘’Wizjer’’ to naprawdę udany thriller, to mam też nadzieję, że autorka nie porzuci gatunku, w którym pisała do tej pory. A książkę wszystkim polecam.